Adapter Zebronics 65W Zeb-LA795520065L | Compatible with laptops
Adaptor Laptop ZEB-LA795520065L
- Brand :Zebronics
- Product SKU :ZEB-LA795520065L
- Category :Adapters & Charges for Smartphones, Laptops, Routers, DVRs
Availability :
6 In Stock
Base Price βΉ338.98 + βΉ61.02 GST (18%)
βΉ400.00
βΉ1,425.00
(incl. GST)
- Model NameAdapter Zebronics 65W Zeb-LA795520065L | Compatible with laptops
- BrandZebronics
- AvailabilityIn Stock
- Laptop Adapter
- Genuine branded product sourced through authorised channels
- Quality checked before shipping
- Standard manufacturer warranty applicableHigh efficiency power;Wide input range 100-240Vac
- Low ripple;Over current, over voltage, short circuit and over temperature protection
- LED indicator;Compatible with laptops with "5.5 x 1.7mm" socket
- Lightweight; Country of Origin: China
- Power Source Type: Corded Electric
ZEB-LA795520065L is a 20V/65W laptop adapter that has a wide input range of 100-240Vac. The adapter is compatible with a "7.9 x 5.5 mm" laptop socket and has protection for overcurrent, over-voltage, short circuit, and over-temperature protection.
Product Type: AC Adapter - Upto 65 Watts
You may also like these
TP-Link
Base Price βΉ950.00 + βΉ171.00 GST (18%)
10 In Stock
(incl. GST)
ABC
Base Price βΉ635.59 + βΉ114.41 GST (18%)
3 In Stock
EVM
Base Price βΉ296.61 + βΉ53.39 GST (18%)
1 In Stock
Charger EVM Enspeed EVM-QC+PD P22 | 22.5W With Type C Cable, White
DVM
Base Price βΉ350.00 + βΉ63.00 GST (18%)
30 In Stock
Power Adapter DVM 12V 2AMP DVR PIN | Over Current, Over Voltage & Short Circuit Protection, SMPS Adapter, Black
DVM
5 In Stock
Power Adapter DVM 12V 5AMP DC PIN | 60W With 2 Pin AC Lead, 5.5mmΓ 2.5mm Pin, Over Current, Over Voltage & Short Circuit Protection, SMPS Adapter, Black
EVM
Base Price βΉ1,199.00 + βΉ215.82 GST (18%)
6 In Stock
Zebion
2 In Stock
Adapter laptop Zebion 4017 | 30W, 19V, 1.58A
Zoook
Base Price βΉ254.24 + βΉ45.76 GST (18%)