Adapter Zebronics 65W ZEB-LA745018565H | Compatible with laptops
Adaptor Laptop ZEB-LA745018565H
- Brand :Zebronics
- Product SKU :ZEB-LA745018565H
- Category :Adapters & Charges for Smartphones, Laptops, Routers, DVRs
Availability :
4 In Stock
Base Price βΉ381.36 + βΉ68.64 GST (18%)
βΉ450.00
βΉ1,425.00
(incl. GST)
- Model NameAdapter Zebronics 65W ZEB-LA745018565H | Compatible with laptops
- BrandZebronics
- AvailabilityIn Stock
ZEB-LA745018565H is a 18.5V/65W laptop adapter that has a wide input range of 100-240Vac. The adapter is compatible with a"7.4 x 5mm" laptop socket and has protection for overcurrent, over-voltage, short circuit, and over-temperature protection.
Product Type: AC Adapter - Upto 65 Watts
- High efficiency power;Wide input range 100-240Vac
- Low ripple;Over current, over voltage, short circuit and over temperature protection
- LED indicator;Compatible with laptops with "5.5 x 1.7mm" socket
- Lightweight; Country of Origin: China
- Power Source Type: Corded Electric
You may also like these
ARTIS
Base Price βΉ466.10 + βΉ83.90 GST (18%)
16 In Stock
Adapter Artis AR0501 65Watt Laptop Charger without Power Cord, Compatible with Dell Laptops, 19.5V / 3.34A, Pin Size: 7.4mm x 5.0mm (BIS Certified)
(incl. GST)
ARTIS
Base Price βΉ460.00 + βΉ82.80 GST (18%)
20 In Stock
Adapter Artis AR0503 65Watt Laptop Charger/Adapter with Power Cord Compatible with Acer Laptops | 19V/3.42A, 65Watt | Pin Size: 5.5mm x 2.1mm | BIS Certified
Base Price βΉ450.00 + βΉ81.00 GST (18%)
4 In Stock
Adapter Artis A0403 | 45Watt Laptop Charger Without Power Cord, Compatible With Asus Laptops, 19V/ 1.75A, Pin Size: 4.0 x 1.35mm, (BIS Certified), Black
Multybyte
Base Price βΉ212.71 + βΉ38.29 GST (18%)
9 In Stock
Adaptor Multybyte MB-UM1 | Multipurpose 10 AMP 3 Pin Multi Plug Travel Adaptor with 2 USB Port, Suitable for Class I & II Electrical Appliances, White
DVM
Base Price βΉ150.00 + βΉ27.00 GST (18%)
10 In Stock
Power Adapter DVM 6V 1AMP DC + SONY PIN | Over Current, Over Voltage & Short Circuit Protection, SMPS Adapter, Black
8 In Stock
Adapter Artis AR0508 65Watt Laptop Charger without Power Cord, Compatible with Lenovo Laptops, 20V / 3.25A, Pin Size: 7.9mm x 5.5mm (BIS Certified)
Zebronics
Base Price βΉ338.98 + βΉ61.02 GST (18%)
5 In Stock
Adapter Zebronics 65W ZEB-LA481718565H | Compatible with laptops
M.Skill